»TAČKE POMAGAČKE« NA OBISKU

Danes smo v naši »Škratovski«  skupini doživeli zelo zanimiv obisk. Na obisk sta namreč prišli vodnica Lara s terapevtsko psičko Taro. Otroci v naši skupini so bili v velikem pričakovanju… in nekateri so bili še posebej vznemirjeni.

Vodnica Lara je otroke prijazno nagovorila, kako naj se posedejo, da jih bo psička lahko najprej vse povohala, da jih bo spoznala. Otroci so bili čisto pri miru…. Nato je vodnica Lara psički razgrnila njeno preprogo, kamor se je psička na njeno povabilo takoj ulegla. Otroci so bili nekaj trenutkov povsem tiho in so psičko samo opazovali… Bilo jih je prav zanimivo opazovati.

Vodnica Lara je otrokom povedala, da bodo psičko lahko pobožali drug za drugim, ne vsi hkrati. In so jo, sprva zelo previdno, nežno, nato so postajali pri božanju bolj pogumni in odločni. Večina otrok je to tudi storila.

Z zanimanjem so si ogledovali predmete, ki jih je vodnica Lara prinesla s sabo - otroke je povabila, da ji pomagajo pri raziskovanju vsebine v vrečki. Nekatere predmete so otroci prepoznali, med sabo so se o njih pogovarjali, si jih podajali iz roke v roko. Po določenem času rokovanja s temi predmeti, je otroke spodbudila, da jih vrnejo nazaj v vrečo in povedala, da gre s psičko na obisk še k drugim otrokom. In da bo še prišla v našo skupino.

Preden sta se poslovili, je Lara otroke še enkrat povabila, da psičko lahko pobožajo, nato sta se poslovili.

Po odhodu je nekaj otrok ugotovilo, da je bila Tara »čist pridna in čist tih«.

Liljana Sačić, vzgojiteljica v skupini otrok v starosti od 2 do 4 leta