TEDEN OTROKA V VRTCU MOJCA

Kot je zapisal Feri Lainšček, avtor letošnje poslanice ob tednu otroka: "Želimo si čas za otroško veselje, za družbo, za igro, za noro zabavo," prav s takšnimi besedami bi lahko opisali dogajanje v naši enoti. v tednu, ki ga vsako leto posvečamo našim najmlajšim, smo strokovne delavke poskrbele za raznoliko dogajanje. Naša skupna druženja so se pričela z obiskom Botre Jeseni, ki nam je pričarala pravo jesensko vzdušje ter nam predstavila košaro, polno zanimivih pridelkov, kot so koruza, jabolka, različne buče, zelje, korenje, pozabila pa ni niti na kostanj in na orehe.

Otroci iz najstarejše skupine so pripravili bučne piškote, zato smo se ostali odločili, da preko plesa spečemo veliko orehovo potico. Teden, kismo ga popestrili s plesno delavnico in ogledom lutkovne predstave Repa Velikanka v izvedbi strokovnih delavk v enoti, smo obogatili tudi s skupinskim tekom na kros stezi, ki je potekala kar na igrišču našega vrtca. Uspešno smo ga pretekle vse skupine, saj smo drug drugega glasno spodbujali in vzklikali ob prehodu čez ciljno črto. Kdor pa je v tem tednu slučajno postopal okrog našega vrtca, je zagotovo slišal tudi otroško prepevanje, ki ga na naših skupnih srečanjih zagotovo ni manjkalo.

Trenutki, v katerih uživamo, prehitro minejo. Tudi naša druženja so hitro spolzela mimo, a se bomo potrudili, da bomo takšne oblike sodelovanja negovali še naprej. Želimo si, da vaš prosti čas preživite v družbi svojih najbližjih, predvsem ne drug ob drugem, ampak drug z drugim. Morda pa se vam je ob branju utrnila tudi kakšna zamisel, kako preživeti vas "naslednji" prosti čas.

Alja Volaj, vzgojiteljica v oddelku otrok v starosti 3-4 leta