Tradicionalni slovenski zajtrk

Kruh za zajtrk - super dan!
V petek, 17. 11. 2023, je otroke in starše v enoti Mojca pozdravil vonj po sveže pečenem kruhu in sladkih medenjakih. Otroci so po tradicionalnem slovenskem zajtrku namreč s pomočjo strokovnih delavcev pripravili tudi slastno jabolčno čežano ter sladko borovničevo skuto. Zajtrk so ponudili tudi staršem, v najstarejši skupini so starše povabili v igralnico, da so pozajtrkovali skupaj z otroki.
V tem tednu so v posameznih skupinah izdelovali razne izdelke v povezavi s slovenskim zajtrkom, se o njem pogovarjali, ogledali pa so si tudi lutkovno predstavo Štručka.
Tradicionalni slovenski zajtrk spodbuja zavedanje o pomenu in prednostih lokalne samooskrbe, kmetijstva in čebelarstva ter o pomembnosti pravilne in zdrave prehrane.