Trgatev

V enoti Mojca je v septembru potekala čisto prava trgatev. Trta, ki jim poleti nudi senco, je obrodila in strokovni delavci so grozde obirali, otroci pa so se prelevili v prave okuševalce grozdnih jagod. Tudi najbližje sosede so razveselili, ter jim odnesli grozdje v pokušino, česar so se iskreno razveselili. Naslednji dan pa so otroci spoznali in se naučili še, kako iz grozdja nastane sok. S pomočjo lesene preše so iz grozdja iztisnili sok. Ostalo ga ni nič, saj je bil tako dober, da ga je kar hitro zmanjkalo. V najstarejši skupini so otroci lesene grozdne jagode prirejali po velikosti in barvi ter ustvarili čudovite grozde. Ker je trgatev običajno vesel družabni dogodek, so v Mojci grozdje obirali ob zvokih slovenske narodno zabavne glasbe.