UVAJANJE FIT GIBALNO DIDAKTIČNIH IGER

Z letošnjim šolskim letom se je naš vrtec vključil v mednarodni projekt FIT Slovenija, v okviru katerega se strokovni delavci in delavke izobražujemo na gibalnem področju in novo pridobljena znanja prenašamo na otroke.
V enoti Mojca smo tri nove FIT gibalno didaktične igre z otroki izvedli na skupnem srečanju. Skupno izvajanje takšnih in podobnih dejavnosti ima to prednost, da lahko mlajši otroci opazujejo in posnemajo starejše oziroma otroci iz skupine, kjer se z igro še niso seznanili, opazujejo otroke, ki gibe že poznajo.
Prva igra se imenuje ŽOGA, MOJA PRIJATELJICA. Pri tej igri otroci posnemajo gibanje žoge. Pri drugi igri, imenovani OBLIŽ, polagajo dlani na imenovane dele telesa. Tretja pa je plesna igra TU SEM SPET, pri kateri otroci pojejo preprosto besedilo, ki ga spremljajo z gibi.
Igre so preproste in zabavne, otroci jih hitro usvojijo in se ob njih na prijeten način razgibajo.