Z AVTOBUSOM PO TRBOVLJAH

V četrtek, 24. 10. 2019, smo se z otroki v skupini odpravili na izlet z avtobusom. Pred aktivnostjo sva izvedli pogovor z otroki in ugotovili, da se je z avtobusom že peljalo le okrog 5 otrok v skupini. Ta izlet je bila tako popolnoma nova izkušnja za otroke in vožnje z avtobusom so se zelo veselili. Avtobusna postaja na katero smo se odpravili, je odmaknjena 10 minut stran od vrtca, zato nas je najprej čakal krajši sprehod. Na avtobusni postaji smo si lahko ogledali avtobusni vozni red in preverili prihod avtobusa. Komaj smo ga dočakali. Vsak si je poiskal svoj prostor, se privezal in vožnja se je pričela. Gledali smo skozi okna, otroci so opisovali znane kraje in kazali s prsti skozi okno. S smehom so kazali zadovoljstvo in navdušenje ob vožnji. Peljali smo se vse do železniške postaje Trbovlje, kjer smo videli prihod vlaka ter potnike, ki so vstopili na avtobus. Nekaj otrok je imelo priložnost tudi sesti na voznikovo mesto. Kmalu smo se odpeljali nazaj proti mestnemu središču in se ob izstopu zahvalili vozniku za prijetno in varno vožnjo. Po prihodu nazaj v vrtec so otroci zaupali svoja doživetja in občutke. Najbolj so jim bili všeč stoli (ki so bili veliki in obrnjeni v različne smeri, tako da so se nekateri lahko med vožnjo tudi gledali) in hitrost avtobusa. Otroci so tako izkusili vožnjo z avtobusom kot primerom javnega prevoza in tako lažje razumeli pomembnost uporabe javnega prevozna v primerjavi z navadnimi avtomobili.

Najlepša hvala prevozniku Nomago, ki je podprl projekt Beli zajček in omogočil otrokom in spremljevalcem brezplačno vožnjo z avtobusom.

Zapisala Alja Volaj, vzgojiteljica v oddelku otrok v starosti 4-5 let