ZBIRALNA AKCIJA RABLJENIH OTROŠKIH OBLAČIL IN OBUTVE

Kot že lansko leto, tudi letos v naši enoti poteka akcija zbiranja rabljenih otroških oblačil in obutve. Uporaba rabljenih oblačil ni le finančno ugodnejša, temveč je tudi ozaveščena ekološka izbira. Rabljena oblačila so večkrat preprana in zato vsebujejo manj škodljivih kemikalih, ki se uporabljajo v procesu njihove izdelave. S tem ko rabljena oblačila podarimo naprej namesto da jih zavržemo, pa zmanjšujemo količino odpadkov in pripomoremo k varovanju našega dragocenega planeta.

Vse starše vabimo, da pobrskate po svojih omarah in poiščete oblačila, obuvala in dodatke, ki jih je vaš otrok prerasel, in jih prinesete v vrtec. Strokovne delavke bomo oblačila razvrstile in pripravile razstavo - menjalnico, na kateri boste starši lahko izbrali kaj za vašega otroka. Kar bo ostalo, bomo podarili lokalni dobrodelni organizaciji ali obdržali v vrtcu kot rezervna oblačila.

Zbiramo še ves naslednji teden, do 1. marca. Razstava bo v tednu po počitnicah. Vnaprej hvala za vaše sodelovanje!

Maruša Prelogar, eko koordinatorica za enoto Mojca v programu Ekošola kot način življenja