Oddelek na OŠ Alojza Hohkrauta

4. dritl in mi

Meseca marca  smo obiskali in močno doživeli obisk muzeja v delavskem domu.

Tam smo imeli možnost videti rudarsko preteklost  in rekonstrukcijo rudarske dediščine našega mesta skozi uporabo novih medijev in tehnologije

Otroci so lahko spoznali in se poistovetili z rudarjenjem- doživeli so prehod skozi mini rudnik.

Raziskovali smo muzejski prostor in odkrivali nove možnosti. (pot skozi čas z virtualnimi očali)

Uporabili smo staro orodje in si ogledali film iz življenja rudarjev.

Svoja doživetje so otroci narisali z grafitnimi svinčniki in nastala je razstava zanimivih del.
V igralnici nastaja zbirka spominov iz rudnika in takratnega življenja. Ugotovili smo, da se znak rudnika pogosto pojavi sredi mesta ali sredi gozda:) Spoznali smo pomen naše tradicije in kako pomemben del le-tega smo tudi mi.

Spoznavali smo trboveljske besede in igrali igro: vroča pručka (kdor pozna besedo se vsede in prvi pove). Besede kot so: KUOLM, KU’M'RAT, BRITUF, ŠTAJGER, CAJH, ANTLA, BURE, CICIBAN...Otroci se bodo marsičesa spomnili.

Vabljeni v muzej tudi vi- ko se vse umiri

in naj velja star rudarski pozdrav: SREČNO!