Oddelek na OŠ Alojza Hohkrauta

Naš vrtec je gozdni vrtec

Novo šolsko leto je že tu in prav tako nov začetek, novi izzivi in navdihi. V letošnjem letu sta se najstarejši skupini odpravili na oddelka, ki se nahajata na osnovni šoli. A ta šola je nekaj čisto posebnega, saj šteje kar nekaj let, je majhna in ljubka, otroke in obiskovalce pa vedno znova navduši s svojo pravljično lokacijo tik ob gozdu. Radovedne poglede navdušenih otrok tako gozd skozi okno kar kliče k novim dogodivščinam in raziskovanju. Z obiskom te, na trenutke skoraj pravljične šole otroci odkrivajo naravo z vsemi čutili, jo sprejemajo, spoštujejo in ohranjanjo v vsej svoji naravni veličini.

Z bivanjem v gozdu bi tako strokovne delavke želele otrokom približale naravo, jih spodbujati pri naravnih oblikah gibanja, omogočati razvoj kreativnosti in ustvarjalnosti, ter jih spodbujati pri spoznavanju živih bitij in rastlin. Skupaj bi odkrivali zdravilno moč gozda in se na spoznaven način učili o pomembnosti njegove prisotnosti za vsa živa bitja. Strokovne delavke se neizmerno veselimo vsebinsko in doživljajsko bogatih aktivnosti v gozdu, zato bomo tudi s takšnim entuziazmom popeljale otroke na gozdno pot-pot narave in življenja v njej.

"V gozdu sto tisočih gozdov, niti dva lista nista enaka. In nobeni potovanji po isti poti nista enaki." - Paulo Coelho