03 56 33 388 / 03 56 33 389
pikapolonica.vvztrb@guest.arnes.si

Vrtec je odprt od 5:00 do 16:30.
Organizacijska vodja enote je: Alenka Vodiškar.

Naslov: Rudarska 10a, 1420 Trbovlje

Na hribčku, tik ob gozdu stoji vrtec - enota Pikapolonica. Zgornji del je namenjen otrokom, spodnji del pa upravi, centralni kuhinji, vzdrževalcema in pralnici. Odlična lega vrtca omogoča neposreden stik z raznolikim naravnim in družbenim okoljem, funkcionalno igrišče pa omogoča raznovrstne aktivnosti otrok. Enota ima delovni čas od 500 do 1630, uprava pa od 7. do 15. ure. Zgoraj je otrokom namenjenih 8 igralnic, od tega štiri za otroke  I. (od 1. do 3. leta) in štiri za otroke II. (od 3. do 6. leta) starostnega obdobja, igralnica v spodnjem nadstropju (poleg uprave) z lastnim vhodom, pa je prav tako namenjena otrokom I. starostnega obdobja.  Igralnice so obnovljene, klimatizirane in opremljene s kotički, ki jih sooblikujejo otroci. V primeru dežja imajo otroci možnost bivanja na pokriti terasi, ki je opremljena tako, da otrokom omogoča  mirne in živahne dejavnosti. V spodnjem delu enote je locirana tudi  knjižnica Sovice Pike, namenjena otrokom mlajših in starejših oddelkov vrtca. Knjižnica vsebuje bogato zbirko otroških knjižnic, slikanic, zloženk in je z svojo vsebino bogat vir informacij, ter kraj kjer se stkejo prve povezave z besedo, zapisom, govorom, lutkami.

Nova dopolnitev in dodana obogatitev pa je Čutna soba, ki je svojo končno podobo dobila ob zaključku vrtčevskega leta 2020/2021. Opremljena je s sredstvi za spodbujanje čutnega zaznavanja, kot so: vodni svetlobni stolp, projektor z optičnimi vlakni, bazenček z žogicami, taktilne plošče, zvočni pripomočki idr. Poslužujejo se je otroci z dodatno strokovno pomočjo (z zunanjimi izvajalci ali z našimi strokovnimi delavci), prav tako pa v njej potekajo individualne dejavnosti oz. dejavnosti v manjših skupinah, s cilji iz področja senzorike, fine motorike, čustvenega in socialnega področja posameznika idr.