Barbara

Dragi otroci in starši enote Barbara!

Vrata enote Barbara se s ponedeljkom, 18. maja, odpirajo in vsi zaposleni smo veseli, da bo naš vrtec zopet zaživel v otroškem živžavu.

Seveda bomo morali biti skrbni in pazljivi drug do drugega, vendar verjamemo, da se bomo vsi skupaj potrudili, da nam bo uspelo izvajati splošne higienske in ostale ukrepe, ki nam bodo pomagali ostati zdravi.

Pomembno je, da čimbolj skrbno sledite naslednjim navodilom:

1. Prvi dan ne pozabite prinesti »izjave staršev pred vstopom otroka v vrtec«!
  2. V vrtec prihajajte z masko in upoštevajte, da v garderobo mlajših otrok (Žabice, Polžki in Miške) vstopata le dva starša hkrati, še bolje pa je, da se poslužite zvonca in pridemo strokovni delavci po otroka. Ravno tako je ob odhodu otrok domov.
  3. V garderobo starejših otrok (Pikapolonice, Sovice in Sončki) lahko hkrati pridejo trije otroci. Na primerno razdaljo jih bodo opozarjale strokovni delavci, ki bodo otroke sprejeli v garderobi. Ob odhodu se zopet poslužite zvonca in strok. delavci bodo poskrbeli, da se bo otrok uredil in prišel ven.
  4. Po potrebi pred vhodom počakajte v varni razdalji (1,5 m), da boste lahko oddali svojega otroka. Glejte talne označbe.
  5. Ne pozabite na razkuževanje rok!
  6. Delovni čas zaposlenih je oblikovan na podlagi vaših prijav – prosimo vas, da se držite ur, ker se otroci ne smejo združevati – od prihoda do odhoda so otroci v  svoji skupini!
  7. V vrtec prihajajte le izjemoma, vedno z masko in z razkuženimi rokami!
  8. Otroci naj ne prinašajo igrač od doma.

Mi bomo poskrbeli, da bo naše igralno okolje čisto, varno in zdravo, predvsem pa  obogateno z novimi igralnimi sredstvi in inovativnimi dejavnostmi, ki jih bomo  v čim večji meri izvajali na prostem.

Želimo si, da bo z odgovornim ravnanjem vseh nas, lahko otroška igra toliko bolj brezskrbna!

Kolektiv enote Barbara