Barbara

IZMENJAVA KNJIG - NAŠ PRISPEVEK K TRAJNOSTNEMU RAZVOJU

V mesecu novembru je v naši enoti potekala izmenjava igrač in lepo število rabljenih igrač je od otrok, ki so jih prerasli ali se jih naveličali, prišlo v domove otrok, ki so jih z navdušenjem sprejeli. Otrokom smo s tem posredno privzgajali v današnjem času zelo aktualne eko vrednote.
V mesecu januarju in februarju bomo pod enakim sloganom: "Ne zavrzi, raje zamenjaj!" izmenjevali knjige. Prinašate lahko tako knjige za odrasle kot otroške knjige. Pravilo ostaja enako: eno prinesi, drugo odnesi.
Družinsko branje ima številne pozitivne učinke na otrokov celostni razvoj, zato ga v vrtcu spodbujamo na različne načine.
Z izmenjavo stvari, ki jih ne potrebujemo, prispevamo k trajnostnemu razvoju in gradimo prihodnost, ki jo želimo.

Zapisala: Maruša Prelogar, vzgojiteljica v oddelku otrok v starosti 4-6 let