Barbara

LUTKOVNA PREDSTAVA STARŠEV V VRTCU BARBARA

Že na začetku šolskega leta so se starši odločili, da bodo pripravili lutkovno predstavo za otroke v naši skupini - skupini Metuljčkov. V mesecu januarju se je pet mamic zbralo na prvi vaji, kjer so izbrale zgodbico " Žabec in tujec ". Zgodbica pripoveduje o drugačnosti, strpnosti, sprejetosti in prijateljstvu. Razdelile so si vloge in se dogovorile za izdelavo lutk in scene. Mamice so bile izredno zadovoljne z medsebojnim druženjem in s predstavo, saj so vedele, da bodo s tem razveselile in presenetile svoje otroke. Lutkovno predstavo so zaigrale na srečanju staršev in otrok naše skupine. Tako ostali starši iz skupine kot tudi otroci so bili nad predstavo navdušeni, prav tako pa sva bili zadovoljni obe strokovni delavki v oddelku. Zato se je ponudila ideja, da predstavo zaigrajo še ostalim otrokom iz vrtca Barbara. S takšnim načinom medsebojnega sodelovanja krepimo vezi med vrtcem in družino.

Zapisala: Marjanca Zupanek