Barbara

pripovedovali v otroštvu,
imajo globlji pomen,
kakor resnice,
katerih me je naučilo življenje.
(F. Schiller)

Mesec februar je v naši skupini in enoti kulturno obarvan. V tem mesecu več časa namenimo pravljicam, pogovorom, iskanju rim, nasprotnih besed, izdelovanju lutk, dramatizaciji in vživljanju v različne vloge, obiščemo knjižnico, se seznanimo z največjim slovenskim pesnikom, himno, zastavo, preberemo Povodnega moža…in se družimo s prijatelji, ne pozabimo pa tudi na srčno kulturo.

V skupini nas je ta mesec obiskala tudi mamica od Neže, ki je za nas pripravila zanimivo urico. Prebrala nam je pravljico o ribici ter dve delavnici, v eni so se otroci igrali s čisto pravimi kamenčki, v drugi pa so lovili ribe, utrjevali barve in odgovarjali na zastavljena vprašanja. Odgovore smo mali sončki zapisali v veliko sonce.

Nastopali smo tudi na kulturni proslavi v enoti, zaigrali smo z lutkami predstavo o Rokavički, s petjem in spremljavo pa so nam pomagali otroci starejše skupine. Nismo pa pozabili tudi na našo himno, ki smo jo vsi skupaj zapeli na prireditvi.

Vzemimo si čas in berimo otroku vsak dan nekaj minut (10 minut in več, odvisno od starosti otroka)! S starejšim otrokom govorimo o knjigah!

Glasno branje, pogovor z otrokom, čas, ki ga tako preživimo skupaj, je  nenadomestljiv!

Bodimo otroku vzgled, berimo tudi sami!

Greta Potočin