Barbara

NA OBISKU V SKUPINI

Dan, ko sem nekaj mojega dopoldneva posvetila obisku skupine Ježkov je bil zame poseben dan. Mali Ježki so me nagovorili s svojo pristnostjo, spontanostjo, »nenarejenostjo«.

Všeč mi je bilo, da se mi je, poleg moje deklice, pridružilo še nekaj drugih in da je bila igra za vse prijetna. Fascinirana sem bila nad redom, ki ga uspeta vzgojiteljici vzdrževati. Je čas za igro in je čas za pospravljanje in pri obeh dejavnostih sodelujejo vsi (mislim, da bi nujno rabila še kar nekaj takšnih prisotnosti v vrtcu, da se naučim tak red vzpostaviti tudi doma ). Počutila sem se dobrodošlo, skupino pa doživela kot varen in prijeten prostor za naše otroke.

Nenazadnje pa je bil ta dan poseben tudi za mojo deklico, ki je kar žarela, ker sva bili lahko skupaj tam, kjer je običajno brez mene. Pomirjalo me je in lepo sem se počutila, ko sem videla, da se moj otrok v (zame) tujem okolju dobro znajde, da se počuti domače ter sprejeto, da sodeluje in se dobro počuti.

Mihela Kmetič