Barbara

OBELEŽITEV DNEVA REDKIH BOLEZNI

Dan redkih bolezni vsako leto obeležimo s pohodom z rdečimi baloni, tudi letos ni bilo nič drugače. Kljub dežju so se nekatere skupine odpravile na pohod ter tako ozaveščale o pomembnosti vključevanja otrok s posebnimi potrebami in redkimi boleznimi v našo družbo. Že tekom celega tedna so v skupinah potekali pogovori o drugačnosti, otroci so si ogledovali slikanice na to temo, prisluhnili zgodbicam o drugačnosti, izdelovali so balone iz papirja in kartona. Starejši so si v četrtek, natanko na mednarodni dan redkih bolezni, v Delavskem domu Trbovlje ogledali predstavo Beseda, ples, glasba: gospa Marija v izvedbi Glasbene šole Trbovlje, Knjižnice Toneta Seliškarja Trbovlje in VDC Zagorje ob Savi. Enota se je odela v rdečo barvo, tudi otroci in strokovni delavci smo se ta dan oblekli v nekaj rdečega ????????????