Barbara

OBISK PRVOŠOLCEV OŠ TRBOVLJE NA NJIHOVI ŠOLI

V aprilu smo ponovno izpeljali eno izmed srečanj v sklopu mehkejšega prehoda iz vrtca v šolo. Tokrat so nas učiteljice in učenci povabili v šolo, kjer so za otroke pripravili raznolike dejavnosti na kar šestih točkah na šoli. Otroci so ob tem spoznali del prostorov na šoli in urili različne spretnosti. Družili so se s prvošolci, ki so jim dejavnosti tudi demonstrirali in jim pri izvedbi pomagali.
Otroci so se razgibali na dveh gibalnih poligonih, opazovali so plesno koreografijo na otroško pesem in ponavljali gibe, zgibali so iz papirja, rešili so grafomotorično vajo ter sestavili in zlepili koščke slike v celoto.
Učiteljicam in učencem se lepo zahvaljujemo za prijetno dopoldne in za obogatitev našega izvedbenega kurikuluma. Otroci so se vračali polni vtisov.

Zapisala: Maruša Prelogar, vzgojiteljica v oddelku otrok v starosti 5-6 let