Barbara

OČKOV DAN

Mesec december je poseben mesec. Takrat si vsi zaželimo različne stvari. Otroke v vrtcu spodbujamo k nematerialnim željam. Tako so si otroci zaželeli, da bi v mesecu decembru zapadel sneg, da bi nas obiskali in se z nami igrali očki, da bi nas obiskal dedek Mraz, da se vsak dan objamemo s prijateljem, da okrasimo smrečico…  In tako se skozi mesec december izpolnjujejo naše želje. Petek 13.12.2019 tako za nas ni bil navaden petek. Zapadel je prvi sneg in na željo otrok smo to dopoldne v skupino povabili očke. Kar dve izpolnjeni želji v enem dnevu. Čudovito. In iskre in nasmeh na obrazu otrok – Neprecenljivo.
Niso prišli vsi očki, pa nismo bili žalostni, ker smo se vsi igrali z vsemi. Kdo se je imel lepše in kdo je v družbi koga bolj užival? Očki ali otroci?  Vsi, prav vsi enako – nepozabno.

Otroci skupine pikapolonice z Mirando in Nino