Barbara

POČITNIŠKE IGRARIJE

Tako. Med počitnicam se otroci vrtca Barbara razkropimo malo na morje, malo na obisk k babicam in dedkom, v hribe in na dopust s starši. Manj nas je, zato se pridejo v našo enoto igrat tudi otroci iz enote Ciciban. Njim je vse novo, zanimivo, raziksujejo igralnice in okolico. In prijatelji? Malo smo pomešani, dobili smo kakšnega novega prijatelja in si zapomnili kakšno novo ime.
Največ se zadržujemo na vrtčevskih zunanjih površinah, saj je v tem času to potrebno in priporočljivo. Kaj vse nam pripravijo vzgojitelji in vzgojiteljice! Pri bazenčkih smo se igrali z vodo - pretakali, se škropili in tako hladili, splavili barčice in kopali igračke. Radi smo bosi in tako razvijamo svoja čutila ter utrjujemo podplatke. Tudi bogata senca, ki nam jo nudijo drevesa na igrišču pripomore, da se pred sončnimi žarki skrijemo v njeno hladno zavetje.
V mislih med pravljicami, ki nam jih preberejo vzogjiteljice in vzgojitelji, odpotujemo v druge svetove in kraje. Podoživljamo počitniške dni na morju ter svoje izkušnje in predstave likovno izražamo ter jih preneašamo v igro.
Kadar je dež se seveda tudi znajdemo, se razgibamo v garderobi, pojemo, plešemo, najbolje pa je, da smo med seboj prijatelji in se igramo.
In veste kaj? Za nas poskrbijo tudi v naši kuhinji. Vsak tede ga dobimo, da se "hladno" posladkamo. Kaj, le kaj? Sladoled! :)