Barbara

TAČKE POMAGAČKE PRVIČ NA OBISKU

Za naše najmlajše otroke v enoti je bil danes poseben dan. Nekateri otroci so se morda prvič v življenju seznanili s psom. V enoto je prišla vodnica Lara s terapevtsko psičko Taro. Še preden sta prišli, smo se v skupini igrali z vsemi plišastimi psički, ki so jih otroci danes prinesli s seboj. Imenovali smo jih, prepoznavali dele pasjega telesa in se učili, kako se do psa pristopi in vzpostavi stik z njim.

Otroci so bili radovedni, kakšen kuža bo prišel k nam in ko nas je Tara povohala in pozdravila, se je morebiten strah polegel in skoraj vsak otrok jo je želel pobožati. Nekateri otroci so imeli prav posebne zadolžitve: psičko so počesali, peljali s povodcem, ji obvezali tačko. Za slovo nas je pozdravila na čisto svoj način: »hov«, mi smo ji pa zapeli pesmico v zahvalo.

V imenu otrok zapisala vzg. Barbara Vodeb.