Barbara

VSTOPITE Z NAMI V "TEDEN OTROKA"

Za nami je zanimiv prvi  mesec v šolskem letu – mesec september. Od težjih začetnih dni, ko smo se morali navaditi na toliko novih stvari, do vstopa v nov letni čas, ki v nam prebudi vse čute s svojimi škrlatnimi barvami in jesenskimi okusi.

Pred nami je »Teden otroka, ki ga organizira Zveza prijateljev mladine Slovenije. Kot vsako leto, tudi letos sledimo rdeči niti slogana, ki se glasi »Odgovor je pogovor!«  Slogan temelji na  trideseti obletnici TOM telefona (telefon za pomoč v stiski za otroke in mladostnike).

Skupine v naši enoti smo odgovor že našle v povezanosti z naravo: »Pogovor z naravo!«:

• Naša enota nam nudi veliko priložnosti, da se lahko povežemo z naravo in prebudimo svoje čute in razvijamo čuječnost (objem dreves, vonjanje zelišč, iskanje semen v buči, razvrščanje jesenskih plodov).
  • Jesenske barve nas spodbudijo k likovnemu ustvarjanju, ob tem pa razvijamo finomotoriko, ko barvamo, strižemo, trgamo, gubamo, lepimo…
  • Jesenski plodovi nas vabijo k igri vlog »tržnica«, kjer bomo utrjevali štetje, barve in še vljudnostne izraze: izvoli, hvala, prosim.

V prihodnjem tednu bomo nadaljevali s podobnimi dejavnostmi, še posebej takšnimi, ki nas spodbujajo k povezovanju članov skupine, k ustrezni medsebojni komunikaciji in predvsem k spoznavanju samega sebe: če razumeš sebe in lastno delovanje, lažje sobivaš z drugimi. Na ta način želimo razviti srečne in kompetentne otroke.

Mali in veliki iz enote Barbara.