Barbara

ZAKLJUČEK AKCIJE IZMENJALNICA RABLJENIH OBLAČIL

V mesecu aprilu smo se na starše obrnili s pobudo za izmenjavo rabljenih otroških oblačil in obutve. Odziv staršev je bil zelo dober in zbrali smo ogromno lepo ohranjenih kosov, ki smo jih razvrstili po številkah in ponudili na "tržnici" pred enoto v prvem tednu maja.

Odziv staršev je bil tudi ob obisku tržnice zelo dober, saj so prišli izbrat oblačila tudi iz drugih enot, še vedno pa so tudi prinašali rabljena oblačila.

Strokovne delavke smo zadovoljne, da je toliko staršev prepoznalo pomen izmenjave oblačil za zdravje otrok in prispevek k ohranitvi naravnega okolja. Odmevna akcija nas je spodbudila, da razmišljamo o izpeljavi še kakšne podobne akcije.

Oblačila, ki so v akciji ostala, smo skrbno zapakirali in jih bomo še ta teden predali obnočni izpostavi Rdečega križa. Staršem se še enkrat zahvaljujemo za sodelovanje.

Zapisala Maruša Prelogar, vodja enote