Ciciban

ENA »GASILSKA«

Mesec oktobeer je mesec požarne varnosti, zato smo tudi v naš​i enoti​ namenili nekaj pozornosti tematiki o gasilcih. Ob branju in ogledu otroških slikanic smo spoznavali poklic gasilca. Otroke so presenetili gasilci, ki so nas obiskali na ​našem skupnem druženju v naši enoti in otrokom pokazali in razložili uporabo gasilske opreme in zaščitne obleke. ​Vsi otroci drugega starostnega obdobja so​ s​i s​ ponosom nadel​i​ gasilsko čelado​ in​ se preizkusili v gašenju z gasilsko cevjo. Otroci so z vodnim curkom zadevali lončke​ in na nosilih prenašali "ponesrečenca"​. ​Vsi so neizmerno uživali in obisk gasilcev, je bil zanje pravo doživetje.

​Skupina Sladkorčki, pa smo se v okviru projekta Beli zajček​ z lokalnim avtobusom odpeljali tudi na obisk lokalne gasilske postaje. Gasilci so nas zelo lepo sprejeli in nam z veseljem odgovarjali na vsa radovedna vprašanja. Otroci so si imeli priložnost ogledati gasilsko opremo, lahko so vstopili in si ogledali več gasilskih vozil. Na koncu smo skupaj naredili eno »gasilsko« in otroci so se jim zahvalili za njihovo predstavitev.

V imenu celotnega kolektiva enote Ciciban, se gasilski ekipi zahvaljujemo za sodelovanje, posebna zahvala pa gre očku gasilcu.

Zapisala: Barbara Adeeb