Ciciban

Ob svetovnem dnevu zdravja

V okviru FIT projekta smo danes skupine drugega starostnega obdobja izvedle FIT aktivni sprehod do večjega asfaltiranega prostora. Pot je obsegala nekaj hoje v prometu in hojo navkreber, ob tem pa smo se posvetili tudi opazovanju okolice. Na ciljnem prostoru smo se po skupinah igrali različne igre s padalom in igro "potujoči obroč". Ob glasbi smo se naučili tudi otroški ples "Urca". Nazajgrede smo hojo popestrili s tekom, hojo po stopnicah in vijuganjem med priložnostnimi ovirami.
Skupine prvega starostnega obdobja pa so svetovni dan zdravja obeležile z izvajanjem FIT aktivnosti v okolico vrtca - izvajali so različne manipulacije z obroči, se zabavali ob vožnji z otroškimi vozili in se igrali elementarno igro Lisica, kaj rada ješ. Tudi ta starostna skupina je svoje aktivnosti zaokrožila z učenjem plesa "Urca".