Ciciban

Poln koš decembrskih presenečenj

Letošnji december je minil v znamenju drobnih presenečenj, ki so jih skrivale nogavičke. Pobude za presenečenja so dali kar otroci sami.

»Imejmo čarobno čokolado, disco, tatuje, skriti zaklad, kronice, predstavo, kuharijo…!«, so se oglašali otroci. Na vse skupaj so že malo pozabili, kajti prav vsak dan so z nestrpnostjo čakali, kakšen namig je skrit v nogavički. Škratki so nam dali prav posebne naloge. V začetku decembra smo morali okrasiti igralnico in jo spremeniti v praznično kraljestvo. Šele nato smo se lahko sami preoblekli v kraljeviče, princeske, zmaje in dobili poslikavo na obraz. Banane, ki smo jih dobili za malico smo smeli potopiti v vročo, zares čarobno čokolado. Škratki so nam priskrbeli material za izdelavo ledenih krogel – za okrasitev smrečice v enoti. Dedek Mraz pač mora  imeti prostor, kamor bo odložil darila. Tudi čisto pravi zaklad smo iskali na igrišču – z zemljevidom »skritega zaklada«. Škratki so nam pripravili vse potrebno za peko in s pecivom smo  pogostili tudi starše. Prav vsak dan je bilo kaj zabavnega skritega v nogavički in tudi zato smo lažje pričakali srčnega moža, ki nam je zašepetal skrivnost v naša ušesa in srčeca.

V imenu otrok zapisala Barbara Vodeb.