Ciciban

SPOZNAVANJE BLIŽNJE OKOLICE VRTCA TER SAMEGA MESTA TRBOVLJE

Eden izmed ciljev v mesecu marcu je v naši skupini Zmajčkov tudi spoznavanje in raziskovanje neznanega in znanega v bližnji in daljni okolici vrtca, ter varno vključevanje otrok v promet, navajanje na odgovoren in spoštljiv odnos do udeležencev v prometu. Tako smo se v lepem vremenu v prvih tednih meseca odpravili na daljše sprehode po ulicah našega mesta. Pot nas je iz vrtca vodila mimo ulic Žabjeka do ulic Ribnika in po ulici Šuštarjeve kolonije nazaj v vrtec. Na pot smo se podali s ciljem poiskati domovanja nekaterih naših otrok v skupini.
Ob spremstvu naše praktikantke Sare, pa smo spoznali centralni del mesta Trbovlje. Ogledali smo si zunanjost trboveljskega muzeja, knjižnico Toneta Seliškarja, likovno razstavo otrok, ki so narisali rdeče balone in krasi knjižnico, likovno razstavo otrok OŠ Ivana Cankarja, ter Delavski dom Trbovlje. Še posebej so otroke pritegnili različni mozaiki, ki krasijo stene Delavskega doma.
Ob hoji po mestu so se otroci seznanjali tudi z varno hojo v prometu.
SVET SE ZAČNE NA DOMAČEM PRAGU!
Otroci iz skupine ZMAJČKI, Anja, Sara in Andreja