Ciciban

Teden otroka :)

Letošnji teden otroka, pod geslom SVET, V KATEREM ŽELIM ŽIVETI, smo praznovali tudi v enoti Ciciban. Strokovne delavke smo otrokom vsaj delček sveta, v katerem želijo živeti, približale skozi dogajanje celotnega tedna.

Polž je počasna, a vztrajna žival. Odgovor na vprašanje, ki so mu ga zastavljale mravlja, ježek in medved, so otroci dobili v glasbeni pravljici. Zanimalo jih je namreč, ali bo polžu uspelo splezati na goro. Spraševale so ga POLŽ, BO ŠLO? Seveda mu je uspelo, še več, na poti je dobil mnogo prijateljev.

V sredo nas je obiskala BOTRA JESEN. Skozi uganke, pesmi in deklamacije nas je spomnila na to, kako se v naravi z letnimi časi vse menja. No, menjava pa je čakala tudi otroke. Skupine so si namreč zamenjale igralnice. Navdušenja nad drugačnimi igračami, postavitvijo igralnic, celo nad stenskimi označbami za dežurne, niso mogli skriti.

Četrtek je bil dan za KINO. Pa prav nikamor nam ni bilo treba iti. Kino smo si pričarali kar v naši garderobi. Po vrtcu je dišalo po pečenih kokicah, otroci pa so si odprtih ust ogledali kratki film ZVERJASEC.

V petek so se otroci pomerili na jesenskem teku. Prav nič ni bilo pomembno, kdo je bil najhitrejši, za sodelovanje pa so si vsi zaslužili medalje. Starejše 3 skupine pa so se udeležile humanitarnega teka na Rudarju. Otroci so v podporo bolnemu Kristianu odtekli vsaj en krog, za nagrado pa zaplesali ob otroški glasbi izpod inštrumentov  ansambla Rdeča kapica.

To je torej delček sveta, v katerem želimo živeti otroci in odrasli. Poln pravljic, pesmic, zabave, ter ob skrbi za zdravje in za sočloveka.

Marjeta Naglav