Ciciban

TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK

Tradicionalni slovenski zajtrk smo na petek 16. 11. 2018 tako ali drugače obeležili po oddelkih v naši enoti. Mnogo dejavnosti na to temo so izvedli skupini predšolskih otrok "Lunice", kjer so med zajtrkom poslušali slovensko glasbo in se pogovarjali, zakaj so današnja živila zdrava in od kje jih pridobimo. Otroci so nato pripravljali zajtrk tudi skozi simbolno igro, spretnost čebelic so urili z "nabiranjem peloda" s pincetami ter srkanjem matičnega mlečka s pipetami. Oblikovali so veliki in mali panj ter zaplesali ob pesmi Lojzeta Slaka Čebelar. Na prostem so se igrali rajalno igro "Ujemi čebelico". Otroci so ob koncu dneva povedali: "Čebelice pičijo, a so tudi pridne. Nabirajo nam med in živijo v panju. Ta glavna je matica, najmanj glavni pa so troti. Znajo plesati in migati in se pogovarjati. So prijateljice, ker se morajo pazit sršenov. Takrat imajo stražarje - kot čebelica Maja." :)