Ciciban

TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK

Bzzz bzz: "Na današnji petek, 15. 11. 2019, so otroke in starše v prostore našega vrtca sprejele "čebele", ki so delile koščke kruha namazane z maslom in medom. Po hodniku naše enote je odmevala glasba, ki je našim obiskovalcem polnila ušesa s prijetnimi pesmimi o čebelah. V garderobi so se starši z otroki lahko ustavili ob prikazu, ki je pripovedoval, od kje izvira posamezno živilo, ki smo ga danes z veseljem pojedli za zajtrk. In kasneje? Brenčanja po naših prostorih še vedno ni bilo konec. Na obisku smo imeli čebelarja, ki nam je z veseljem predstavil prebivalce panja in njihovo življenje. V vsaki skupini so otroci z vzgojoteljii in vzojiteljicami še po svoje obeležili pomen čebelarstva in lokalno pridelane hrane v življenju ljudi. Bilo je kratko in sladko." Bzzz bzz.