Ciciban

VESELI DECEMBER

V decembru so roke in ročice ustvarjale praznične okraske, voščilnice, okensko dekoracijo in likovne izdelke ter našo enoto odele v prelepo belo-vijolično obleko. Skoraj vsak dan je po vrtcu dišalo po piškotih, ki so jih pekli otroci skupaj z vzgojiteljicami. Te so na popoldanskih srečanjih ponudili staršem in seveda tudi sebi. Presenetili so jih tudi s pevskimi in plesnimi točkami ter dramatizacijami, ki so na obraze staršev prikradle nasmeh in utrnile kakšno solzo sreče.

Brez glasbe v veselem decembru enostavno ne gre. Tako so nam eno dopoldne glasbeno popestrili predstavniki Glasbene šole Trbovlje in Delavske godbe Trbovlje. Predstavnika glasbene šole sta s seboj prinesla lutki Metko in Janeza, ki sta otrokom na igriv način predstavila nekaj inštrumentov. Seveda so jih otroci tudi preizkusili, skupaj so muzicirali in peli. Predstavniki godbe skupaj z našim strokovnim delavcem Galom pa so nam priredili pravi mini praznični koncert, ki se je končal s poskočnimi ritmi, plesom in veseljem.

"Za konec pa pesem veselo zapojmo zdaj vsi iz srca in dedka pozravimo smelo, saj vemo, da rad nas ima." In res je v četrtek, 20. 12. 18', prišel za otroke najbolj pravljičen vrtčevski dan, ko nas je obiskal dedek Mraz. Veselje, občudovanje, začudenje in vznemirjenje se je pretakalo po prostorih vrtca. Dobri mož je z otroki prijazno poklepetal, jih obdaril, vsakega pocrkljal in mu nežno zašepetal na uho. Tudi na malo sovico ni pozabil, ki se je v praznični lutkovni prestavi naših vzgojteljic z vztrajnostjo in pogumom naučila leteti...

Ob koncu leta naj vam vsem zaželimo prelepe praznike v družbi vaših najdražjih ter srečno v letu 2019!