Ciciban

VESELI DECEMBER

"Čisto čisto tiho, stopajo copatki, gazijo po snegu, trije majhni škratki/.../"(A. Štefan) Pa so se ustavili tudi v našem vrtcu in nam s svojo čarovnijo ter otroškim veseljem polepšali vrtec. Okrasili so okna, igralnice ter hodnike našega vrtca. Ko so postavili smrečico, pa smo jim priskočili na pomoč. Vsake male roke so izdelale okrasek, ki krasi veje naše zelene gostje.
Ob njej so se v mesecu decembru ustavili tudi otroci in učitelji Glasbene šole Trbovlje in nam pripravili pravi božični koncert. Uživali smo ob melodijah zimskih in prazničnih pesmi, skladb ter spoznavali zvoke in imena različnih inštrumentov.
Popoldansko srečanje je v naši enoti razsvetlilo mnogo luči, ki so kazale pot do praznične lutkovne predstave, ki se je letos odvijala na našem igrišču. Ste si vsi uspeli zaželeti svojo željo? Utrinkov na nebu smo uzrli mnogo. Ob odhodu smo se s starši posladkali s piškoti, ki smo jih v enoti z veseljem pekli teden pred tem. Vonj je bil omamen, okus pa najslajši, saj so bili narejeni izpod nežnih ročic naših najmlajših.
Seveda v enoti ni manjkalo pripovedovanja tistih najlepših prazničnih zgodb in ob eni, ki smo jo z lutkami predstavili otrokom, se je pridružil tudi dedek Mraz. Dobri mož je z otroki zapel pesmi, jih pozdravil, nato pa se z vsako skupino otrok še posebej poveselil in jih obdaril.
Prav lepo nam je bilo. In prav je tako, da je zadnji mesec v letu ta, ki največ da in hkrati vzame, v zameno pa podari čisto novo leto. Srečno v 2020!