Pikapolonica

ČAROVNIJE V VRTCU

Mesec oktober je v naši skupini pustil veliko zanimivih in veselih dejavnosti. Najbolj smo se vsi skupaj veselili priprav na čarovniško zabavo. Za to priložnost smo v skupini najprej likovno ustvarjali, saj smo se dogovorili, da bomo naše vrtčevske prostore okrasili z našimi izdelki. Tako smo izdelali pajkce z odtisi naših dlani, ob tem pa se naučili tudi deklamacijo PAJEK.  Družili smo se tudi z mlajšimi vrtčevskimi otroki in ob skupnem ogledu lutkovne predstave DUHEC, spoznavali pomen pravega prijateljstva. Na likovni delavnici smo izdelali čisto prave duhce iz papirja, ki nam v teh zadnjih oktobrskih dneh krasijo našo garderobo. Z veseljem smo narejene izdelke pokazali tudi staršem. Ker so nam starši pri prinašanju jesenskih plodov prinesli kar precej buč, smo le te izrezali in izdolbli, ob tem pa se srečali in spoznali tudi bučna semena, ki smo jih vzeli iz buč in jih posušili. Izrezljane buče smo razstavili v garderobi in v njih prižgali svečke. Ko je bil vrtčevski prostor primerno okrašen, je bil čas za čisto pravo čarovniško zabavo. Iz črnih vrečk smo si izdelali čarovniške obleke, poiskali metle in se tako veseli in našemljeni zabavali ob glasbi in rajanju celo dopoldne. Mesec oktober nam je minil zelo  hitro, veselimo pa se že novembra, ki nam bo prinesel  vesele – predvsem pa zdrave dogodivščine, saj bomo v skupini pravilno skrbeli za naše zdravje.

Otroci iz skupine Pingvinov, Andreja in Maja