Pikapolonica

FIT KOBACAJ PRI NAJMLAJŠIH

V tem šolskem letu smo se pridružili mednarodnemu projektu FIT Slovenija, ki skrbi za promocijo telesne dejavnosti za krepitev zdravja otrok v vrtcih in šolah. Projektu smo se pridružili z veliko pozitivne energije tudi v naši skupini najmlajših. V mesecu oktobru smo se seznanili z bližnjim okoljem našega vrtca. Tako smo se urili v hoji po različnem terenu: travnati površini, igrišču, gozdni in kamniti poti. Pot nas je vodila okrog vrtca vse do zgornjega igrišča, kjer smo raziskovali nov zunanji prostor in igrala s katerimi smo si razvijali svoje gibalne sposobnosti. Za nekatere je bil to pravi gibalni izziv. Povzpeli smo se tudi na vrh hribčka, kjer smo si ogledali Loško cerkev in opazovali jesenska drevesa bližnjega gozda. V vrtcu smo raziskovali notranjost igralnice in drugih prostorov, izvajali različne gibalne poligone, pri gibanju pa uporabljali različne gibalne rekvizite ( blazine različnih oblik in velikosti, žoge, obroče, balone, vrtavke). Tako v naši skupini upoštevamo tudi Fit načela; od načela igre, kot osnovne metode dela, postopnosti, zmernosti, do načel pestrosti, zabave in timskega dela, kar je osnova, da se otroci razvijejo v zdrave, samostojne in pozitivne osebnosti.

Čeprav smo v našem vrtcu najmlajši, se pogumno in veselo srečujemo z gibalnimi izzivi in jih počasi, vendar uspešno premagujemo!

Strokovni delavki Andreja in Maja, ter otroci iz skupine Mravljic.