Pikapolonica

KIHCI

Khci so v nos prišli,

da bi ves čas kihali,

kih,kih, kih, kih, kih, kih,

so nagajali.

Potlej so v grlo šli,

s kremplji me popraskali,

au,au,au,au,au,au,

au kako boli.

V posteljo so me spodili,

s toplim čajem me zalili,

joj, joj, joj, joj, joj, joj

in z odejo me pokrili!

V mesecu novembru prepevamo tole pesmico in se otresamo zunanjih bacilov, ki prežijo na nas. V tem mesecu smo namenili temo ZDRAVEMU NAČINU ŽIVLJENJA IN ZDRAVI PREHRANI. Prehranske navade z zdravo in uravnoteženo hrano se začnejo oblikovati že v družini. Pozitiven zgled staršev in ožjih družinskih članov naj bo osnovno vodilo, saj se otrok uči z opazovanjem odraslih.

Vendar pa tudi strokovni delavci v vrtcu, ki z otroki preživimo velik del dneva, dajemo poudarek na zdrav način življenja in zdravo prehrano, ter poskušamo otrokom na enostaven in preprost način približati teme in dejavnosti o zdravju.  Tako smo v naši skupini ta mesec spoznavali in okušali različno sadje, zelenjavo, med v okviru tradicionalnega slovenskega zajtrka, ter pili in poskušali različne pitne tekočine. Spoznavali smo kaj je zdravo in česa se moramo izogibati, da se bomo dobro počutili. Skupaj smo oblikovali tudi plakat, na katerega smo zapisali ali nam je določeno sadje ali zelenjava všeč. Veliko časa pa smo namenili tudi gibanju zunaj.

Menimo, da smo v večini vsi zelo zdravi, saj užijemo na dan veliko vitaminov in tako je naša skupina STRAHCEV skozi cel mesec polna! V naslednjih dneh pa pričakujemo v skupini še zobno asistentko, ki nam bo pregledala ali imamo zdrave zobke. Kaj mislite? Jih imamo?

Otroci iz skupine Strahcev, Anja in Andreja