Pikapolonica

MLADI NARAVOSLOVCI

Ker je zunaj prava zima in nizke temperature, smo v naši skupini vreme izkoristili za preproste naravoslovne poskuse s snegom in vodo, primerne starosti otrok. Otroke sva želeli predvsem spodbuditi k opazovanju in k različnim pristopom k spoznavanju narave. Otroci so spoznali sneg, vodo in led v vseh oblikah.

Lončke, ki so jih otroci napolnili z vodo in vanje dali malo kroglico, smo postavili na teraso. Le kaj se bo zgodilo z vodo? Odgovor smo izvedeli naslednji dan, ko smo lončke prinesli v igralnico. Voda se je spremenila v led. Z njim so otroci rokovali toliko časa, dokler iz njega niso dobili kroglice, katero so uporabili pri naslednji igri.

Vsak je prav tako napolnil svojo vrečko s snegom. Vrečko smo prilepili na steno in opazovali, kaj se bo zgodilo s snegom. Čez čas so otroci opazili, da se je sneg stopil in se spremenil v vodo. Vrečke napolnjene z vodo, bomo uporabili še za naslednjo načrtovano dejavnost ( mešanje barv z vodo).

Po končani dejavnosti, smo izdelali tudi plakat s slikami ob katerih se bomo pogovarjali in se spomnili na potek našega naravoslovnega poskusa.

Strokovni delavki Andreja in Maja.