Pikapolonica

"MURENČKI"

Tudi v letošnjem šolskem letu je v naši enoti, pod vodstvom zborovodkinje Mateja Gršak, deloval otroški pevski zbor Murenčki.  Prepevalo je kar 38 pevcev in sicer 25 deklic ter 13 dečkov. Pevske vaje so potekale 1 x tedensko v dopoldanskem času. Poleg petja so ustvarjali z malimi ritmičnimi instrumenti, orffom, se gibalno izražali ob glasbi in petju, spoznali velike glasbene instrumente ter osnove glasbene teorije.

Murenčki zelo radi nastopajo in letos so imeli posebno priložnost, da se poleg že tradicionalne območne revije otroških pevskih zborov » S pesmijo v pomlad«, predstavijo tudi na dveh pomembnih dogodkih v okviru praznovanja 80. letnice Glasbene šole Trbovlje. Tako so maja skupaj z orffovim orkestrom Glasbene šole Trbovlje nastopili na slavnostni akademiji v Delavskem domu Trbovlje ter na prireditvi Z godbeniki in mladimi glasbeniki v poletje, ki je bila junija v mestnem parku.