Pikapolonica

POPOLDANSKO SREČANJE S STARŠI

Začetek novega koledarskega leta smo vsi skupaj v popoldanskem času skupaj s starši začeli aktivno. Ker je gibanje eno najbolj pomembnih področij otrokovega razvoja damo v naši skupini na tem področju velik poudarek. Popoldansko srečanje s starši smo začeli z uvodnim delom gibalne ure, kjer smo si ogreli mišice z različnimi gibalnimi igrami, pri katerih so sodelovali tako otroci kot starši. Otroci so igre že poznali, starši pa so se z njimi srečali prvič. V osrednjem delu našega srečanja, so bili otroci aktivni na poligonu, kjer so si razvijali in utrjevali naravne oblike gibanja ( hoja čez ovire, poskoki, plazenje, lazenje, prestopanje), starši pa so skrbeli za varnost svojega otroka. Gibalno uro smo zaključili z umiritvijo na preprogi, kjer smo ob umirjeni instrumentalni glasbi izvedli jogo za otroke. Da smo ob koncu poskrbeli tudi za hidracijo, smo se skupaj odžejali s sokom.

Z dobrimi in prijetnimi občutki, pa tudi rahlo utrujeni od gibanja smo se poslovili.

Strokovni delavki Andreja in Anja