Varno s soncem

CILJI PROJEKTA SO:

• Spodbujati otroke in njihove starše k pravilnemu samozaščitnemu ravnanju pred škodljivimi sončnimi žarki.
  • Vzgoja otrok k pravilnemu samozaščitnemu ravnanju pred škodljivimi sončnimi žarki.

Na enoti so v letu 2014/15 potekale dejavnosti za uresničevanje cilja projekta Varno s soncem.  V vseh oddelkih je bilo poskrbljeno, da so se otroci gibali na prostem v času, ko je sonce najmanj nevarno.  Poskrbeli smo, da so otroci pili veliko tekočine (vodo ali nesladkan čaj), da smo se zadrževali v senci, nosili pokrivala , pri igri z vodo pa smo otroke namazali tudi s kremo za sončenje z zaščitnim faktorjem.

V okviru projekta so v oddelkih potekale še naslednje dejavnosti:

• Spoznavanje senčne ure;
  • Izdelava pokrival iz papirja;
  • Igra vlog na temo plaže; Gibalna igra Gremo na morje
  • Izdelovanje miselnih vzorcev;
  • Praznovanje poletja - plesno-gibalna improvizacija.
  • Učenje pesmi na temo Sonca; Sonce se smeje, Na planincah sončece sije, Sij,sončece sij ...)
  • Ogledovanje in branje knjig na temo sonca; (Senčna Ura, Dan na plaži, Bor in Bina na soncu)
  • Izdelovanje plakatov »Zaščita pred soncem«.;
  • Bans - Barčica
  • Spremljanje in beleženje vremena s simboli;
  • Gibalna igra – Z vlakom na morje.
  • Pravljice na temo o soncu : Varno s soncem, Bor in Brina na soncu.
  • Masaža za otroke – Mažemo se s sončno kremo; Poletni dež,
  • Igre s senco, izdelovanje senčnih lutk, Naredimo si senco z zaveso, šotorom.
  • Gibalno-socialna igra: Ribič z mrežo.
  • Vaje zaupanja in sodelovanja po zgodbi: Miha in Želva.
  • Igre z vodo ( bazen, ladjice, mlinčki …)