Zdravje v vrtcu

Vsi oddelki enote Pikapolonica sodelujejo v programu »Zdravje v vrtcu«, ki ga vodi nacionalni inštitut za javno zdravje Ljubljana Namenjen je izobraževanju in ozaveščanju strokovnih delavcev v vrtcu z namenom, kako z različnimi pristopi prispevati k zdravemu načinu življenja na vseh področjih.

Glavni cilji projekta so:

• Skrb za zdravje,
  • Zdrava prehrana,
  • Preprečevanje nalezljivih bolezni,
  • Dobri medsebojni odnosi,
  • gibanje

Vsaka vzgojiteljica načrtuje dejavnosti primerne  starostni skupini in življenju v vrtcu . Že nekaj let obeležujemo tradicionalni slovenski zajtrk preko katerega spodbujamo otroke k uživanju slovenske hrane.

Dvakrat v šolskem letu imajo strokovne delavke izobraževanje, kjer so predstavljeni primeri dobre prakse in navodila za izvedbo projekta.

Prenesi zloženko

V šolskem letu 2020/21  je v okviru programa Zdravje v vrtcu sodelovalo 10 skupin Vrtca Trbovlje. In sicer 7 skupin iz enote Pikapolonica, 2 skupini enote Mojca in 1 skupina enote Ciciban.

Rdeča nit  je bila  z naslovom »Počutim se dobro 2«, kjer so skozi različne aktivnosti oz. okoliščine raziskovali:

- kaj vse lahko počnemo kot družina,

- varno druženje z vrstniki,

- prostovoljstvo, pomoč drugim,

- kaj lahko naredim sam, z družino,

- sodelovanje in timsko delo,

- pravila.

Več si lahko preberete v priloženem poročilu.

Koordinatorka programa: Katarina Gorjup