Turizem in vrtec

V šol. letu 2019/20 smo v Vrtcu Trbovlje kot Novomedijski vrtec načrtovali  igro in naše dejavnosti s poudarjeno smiselno in varno uporabo tehnologije s katero se otroci srečujejo v vsakdanjem življenju  (pametni telefon s kamero, fotoaparatom, računalnik… ). Vseskozi smo sodelovali s strokovnimi delavci Delavskega doma Trbovlje, ki so nam nudili tehnično pomoč.

Ena izmed vsebin so  bile tudi aktivnosti na temo » ŽIVE RAZGLEDNICE MOJEGA MESTA«. Namen teh vsebin je bil, da se otroci odločijo kateri objekt v njihovi neposredni bližini  vrtca si želijo bolj podrobno spoznati in ga tudi predstaviti.

Projekt se je izvajal v najstarejših skupinah (5-6 let). Odločili smo se, da se z izdelki (vsebinsko poročilo, fotografije in video ) predstavimo na naši spletni strani in tudi širši javnosti in sicer:

-predstavitev projekta staršem na zaključnem srečanju,
-predstavitev projekta strokovnim sodelavcem na pedagoški konferenci (tiskana oblika, fotografije, risbice predstavitev izdelka na spletni strani Vrtca Trbovlje in facebook profilu DDT (video izdelek),
-predstavitev izdelka strokovnim delavcem Vrtca Zagorje
-dogovori o predstavitvi v lokalnih tiskanih medijih
-individualna predstavitev  dela projekta na strokovnih srečanjih, kot primer dobre prakse na Ministrstvu za šolstvo ( v pripravi ),
-končna projekcija  izdelka bo 20.7.2020 v okviru Poletne muzejske noči 2020, na  facebook profilu 4.dritla Virtualni muzej rudarstva,
-s končnim izdelkom sodelujemo in se predstavimo na Turistični zvezi Slovenije v projektu

Z IGRO DO PRVIH TURISTIČNIH KORAKOV .

Vabimo da si na povezavi ogledate potek aktivnosti in video spodaj.